Yeti Films
English Polski
W jak morderstwo!
PREMIERA "NIGHTWATCHING"!
Powrót2007-10-05

13 października w kinie Kijów odbędzie się uroczysta premiera "Nightwatching". Oprócz Petera Greenawaya, uroczystą premierę filmu uświetnią jeszcze polscy aktorzy, występujący w tym filmie - m.in. Agata Buzek, Krzysztof Pieczyński, Andrzej Seweryn i Maciej Zakościelny. Film wejdzie do kin 2 listopada.

13 października o godz. 21.00 plac Wszystkich Świętych zamieni się w wielką scenę multimedialnego widowiska realizowanego osobiście przez jednego z najbardziej znanych europejskich reżyserów - Petera Greenawaya. Na spektakl zaprasza Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

Przed rokiem reżyser wystąpił na festiwalu Open'er w Gdyni, gdzie zaprezentował swój specjalny projekt audiowizualny "The Tulse Luper VJ Tour". Tym razem  reżyser "8 i pół kobiety", "The Pillow Book" czy "Kontraktu rysownika" poprowadzi pokaz wspólnie z didżejami i zespołem muzycznym z Amsterdamu.
W projekcjach ma zostać wykorzystana przestrzeń miejska Krakowa, a ściany okolicznych kamienic zamienią się w naturalne ekrany.

Widowisko, najnowsza forma twórczości reżysera, stanowi oryginalne połączenie muzyki, obrazów, świateł i filmu. Peter Greenaway z pomocą DJ miksuje obraz razem z muzyką tworząc oryginalny film w czasie rzeczywistym. Ideą przewodnią przedsięwzięcia jest zaprezentowanie widzom zjawiska, które można nazwać „kinem na żywo”.

Widownia (w liczbie około 4000 osób) zobaczyć będzie mogła widowisko na trzech ekranach o wymiarach 6 m x 3 m zamontowanych przed Magistratem. Spektakl potrwa około 50 minut. Po jego zakończeniu, w Pawilonie Wyspiański 2000 oglądać będzie można na stałe specjalną, około piętnastominutową prezentację widowiska, która zarejestrowana zostanie 13 października.

Reżyser przebywał będzie w Krakowie do niedzieli (14 października).  

PRODUKCJA FILMOWA I TELEWIZYJNAYeti Films tel. +48 (22) 823 99 17 fax +48 (22) 658 01 40
Yeti Films na Facebook-u
ADITU