Yeti Films
English Polski
Gatunek: dokument kreatywny
Reżyser: Piotr Mularuk i Maria Siniarska
Data premiery: 2016
Obsada: Lao Che, Marika, Hemp Gru, Kazik Staszewski, Darek Malejonek, L.U.C
TACY JAK MY

Tacy jak My to film odbiegający od dotychczasowych produkcji dokumentalnych o Powstaniu Warszawskim. To próba zobrazowania wpływu jaki wywarło Powstanie Warszawskie na współczesnych młodych Warszawiaków, ale przede wszystkimi na popkulturowych artystów, którzy wykorzystują w swojej twórczości i codziennej pracy motywy z Powstania Warszawskiego.

W filmie zobaczymy popularnych muzyków ze sceny rockowej, reggae i hiphopowej m.in. takich jak Lao, Che, Darek Malejonek, Marika, czy zespół Hemp Gru . Materiały dodatkowo uzupełnia cześć archiwalna przedstawiająca autentyczne nagrania i fotografie z okresu Powstania Warszawskiego.

Tacy jak My opowiada o potrzebie kulturowej tożsamości, o tęsknocie za bezpowrotnie utraconą ciągłością kulturową i historyczną. Bez nadęcia i patosu przedstawia historię Powstańców z perspektywy młodych, kreatywnych ludzi, którzy nie są bierni wobec otaczającej ich rzeczywistości. Artyści żyjący w Warszawie czują potrzebę duchowego katharsis i rozliczenia się z historią warszawskich ulic i kamienic, o której codziennie przypominają im pomniki i tablice upamiętniające śmierć ćwierci miliona ofiar.  Tacy Jak My to głos współczesnej Warszawy, która przez wojnę, długie lata komunizmu, oraz szybki skok w kapitalizm straciła wielopokoleniowe wzorce, ideały i przedwojenną kulturę.

 

PRODUKCJA FILMOWA I TELEWIZYJNAYeti Films tel. +48 (22) 823 99 17 fax +48 (22) 658 01 40
Yeti Films na Facebook-u
ADITU