Yeti Films
English Polski
obrazek
YETI FILMS

Yeti Films Sp. z o.o. to firma produkcyjna reżysera Piotra Mularuka. Yeti stawia sobie za cel produkcję wysokiej klasy filmów dla szerokiej widowni. Posiada rozbudowaną sieć partnerów międzynarodowych oraz bogaty know-how dotyczący finansowych i prawnych struktur koprodukcyjnych. Obecnie firma przygotowuje komedię kryminalną "W jak Morderstwo".

 

W 2004 roku Yeti Films, wraz z niemiecką firmą Goldkind Film Produktion, było koproducentem filmu fabularnego Wholetrain, reż. Floriana Gaag. Premiera filmu odbyła się na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie w 2006 roku. Pokazywany na dziesiątkach festiwali film w 2009 otrzymał prestiżową nagrodę niemieckiego przemysłu filmowego Adolfe Grimme Preis (Najlepszy Film Fabularny).

W roku 2006 Yeti Films było głównym polskim producentem filmu Nightwatching Petera Greenaway’a, z Martinem Freemanem w roli głównej (premiera w Konkursie Głównym Venice IFF, 2007). Kolejną europejską koprodukcją były Wichry Kołymy (2009), w reżyserii laureatki Oscara Marleen Gorris, z Emily Watson, Ianem Hartem i Agatą Buzek w rolach głównych (premiera: Haifa IFF 2009).

Kolejną tym razem w pełni polską produkcją Yeti Films jest film Mistyfikacja (2010), autorstwa Jacka Koprowicza. W głównych rolach wystąpili Maciej Stuhr, Jerzy Stuhr oraz Ewa Błaszczyk. Muzykę do filmu napisał wielokrotnie nagradzany kompozytor Włodzimierz Pawlik.

W 2013 roku Yeti Films wyprodukowało film Yuma, autorstwa Piotra Mularuka. Yuma uzyskała dofinansowanie m.in. funduszu MEDIA, PISF oraz Czeskiego Funduszu Filmowego. W głównych rolach wystąpili m.in.: Jakub Gierszał, Katarzyna Figura, oraz Tomasz Kot. Światowa premiera filmu odbyła się podczas 47. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Karlovych Varach.

Kolejną produkcją z 2011 roku jest film familijny Igor i podróż żurawi(2012)  w reżyserii Evgenego Rumana. Film jest izraelsko-polsko-niemiecka koprodukcją (UCM, Yeti Films, Ulysses Films) z pięknymi zdjęciami autorstwa polskiego operatora - Adama Sikory. Światowa premiera filmu odbyła się podczas Międzynardowego Festiwalu Filmowego w Toronto.

W 2016 powstał nagradzany i wielokrotnie emitowany dokument kreatywny Tacy Jak My w reżyserii Piotra Mularuka i Marii Siniarskiej. Drugim projektem dokumentalnym produkcji Yeti Films jest film w reżyserii Any Brzezińskiej o belgijskiej grupie teatralnej Needcompany pt. I want (no) reality.

W fazie developmentu mamy obecnie cztery projekty. Jednym z nich jest film fabularny Waszyński, który uzyskał w 2011 dofinansowanie rozwoju projektu z funduszu MEDIA, oraz został nagrodzony I. Nagrodą w Konkursie Hartley-Merill 2010. oraz W jak Morderstwo.

PRODUKCJA FILMOWA I TELEWIZYJNAYeti Films tel. +48 (22) 823 99 17 fax +48 (22) 658 01 40
Yeti Films na Facebook-u
ADITU