Yeti Films
English Polski
Wichry Kołymy
YETI FILMS

Yeti Films Sp. z o.o. to firma produkcyjna reżysera Piotra Mularuka. Yeti stawia sobie za cel produkcję wysokiej klasy filmów fabularnych dla szerokiej widowni.  Naszym pierwszym filmem był Wholetrain (2004), reż. Floriana Gaag. Premiera filmu odbyła się na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie w 2006 roku. W roku 2006 Yeti Films było głównym polskim producentem filmu Nightwatching Petera Greenaway’a, z Martinem Freemanem w roli głównej (premiera w Konkursie Głównym Venice IFF, 2007). Kolejną europejską koprodukcją były Wichry Kołymy (2009), w reżyserii laureatki Oscara Marleen Gorris, z Emily Watson, Ianem Hartem i Agatą Buzek w rolach głównych (premiera: Haifa IFF 2009).

Kolejną tym razem w pełni polską produkcją Yeti Films jest film Mistyfikacja (2010), autorstwa Jacka Koprowicza. W głównych rolach wystąpili Maciej Stuhr, Jerzy Stuhr oraz Ewa Błaszczyk. Muzykę do filmu napisał wielokrotnie nagradzany kompozytor Włodzimierz Pawlik.

W 2013 roku Yeti Films wyprodukowało film Yuma, autorstwa Piotra Mularuka. Yuma uzyskała dofinansowanie m.in. funduszu MEDIA, PISF oraz Czeskiego Funduszu Filmowego. W głównych rolach wystąpili m.in.: Jakub Gierszał, Katarzyna Figura, oraz Tomasz Kot. Światowa premiera filmu odbyła się podczas 47. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Karlovych Varach.

Kolejną produkcją z 2011 roku jest film familijny Igor i podróż żurawi(2012)  w reżyserii Evgenego Rumana. Film jest izraelsko-polsko-niemiecka koprodukcją (UCM, Yeti Films, Ulysses Films) z pięknymi zdjęciami autorstwa polskiego operatora - Adama Sikory. Światowa premiera filmu odbyła się podczas Międzynardowego Festiwalu Filmowego w Toronto.

W 2016 powstał nagradzany i wielokrotnie emitowany dokument kreatywny Tacy Jak My w reżyserii Piotra Mularuka i Marii Siniarskiej. Drugim projektem dokumentalnym produkcji Yeti Films jest film w reżyserii Any Brzezińskiej o belgijskiej grupie teatralnej Needcompany pt. I want (no) reality.

Obecnie firma kończy produkcję komedii kryminalnej "W jak Morderstwo" - w rolach głównych Anna Smołowik, Paweł Domagała, Piotr Adamczyk, Dorota Segda i Rafał Królikowsi. Kinowa premiera - jesień 2021. 

W fazie developmentu mamy obecnie cztery projekty. Jednym z nich jest film fabularny Waszyński, który uzyskał w 2011 dofinansowanie rozwoju projektu z funduszu MEDIA, oraz został nagrodzony I. Nagrodą w Konkursie Hartley-Merill 2010. 

PRODUKCJA FILMOWA I TELEWIZYJNAYeti Films tel. +48 (22) 823 99 17 fax +48 (22) 658 01 40
Yeti Films na Facebook-u
ADITU